Ubytování

Ubytování v Medela - péče o seniory o.p.s.

V domově se zvláštním režimem Medela – péče o seniory o. p. s. je poskytováno uživatelům ubytování v jednom jednolůžkovém a 18-ti dvoulůžkových pokojích bez sociálního zařízení (z dispozičních důvodů a s ohledem na rizika vyplývající pro cílovou skupinu). Celková kapacita zařízení je 37 míst.

Každý pokoj je standardně vybaven elektricky ovládaným polohovacím lůžkem s antidekubitní matrací (v případě potřeby jsou dovybaveny vzduchovou antidekubitní matrací s kompresorem) včetně lůžkovin, nočním stolkem s uzamykatelnou zásuvkou, uzamykatelnou šatní skříní s nadstavbou, stolem, židlemi, mobilním signalizačním zařízením pro nouzové přivolání personálu, nočním světlem do zásuvky (pokud si ho uživatel přeje) a stolní lampičkou.

Sociální zařízení je společné. Na centrální chodbě domova se nachází 5 toalet a jedno WC označené symbolem vozíčkáře (s vhodnou úpravou interiéru), součástí toalet jsou také umyvadla. Hygiena je zajišťována v centrální koupelně, kde si uživatelé zajišťují hygienu buď sami, nebo za pomoci či dohledu personálu.

Uživatel si může po schválení ředitelkou domova dle vlastního přání a požadavků pokoj doplnit svým nábytkem a vybavením (vzhledem k dispozičním možnostem a k zajištění dostatečného prostoru v přístupu personálu k uživateli), např. křeslem, poličkami, obrazy, fotkami, lampičkami, vázami, atd. nebo menšími spotřebiči (rádio, televize).

Mimo ubytování má uživatel možnost využívat společných prostor domova, jako je společenská místnost spojená s jídelnou, reminiscenční koutek (v rámci společenské místnosti), centrální chodba, zastřešené posezení na terase nebo přilehlá zahrada.