Ubytování

Ubytování v Medela - péče o seniory o.p.s.

Ostravice

V domově se zvláštním režimem Medela – péče o seniory o. p. s. je poskytováno uživatelům ubytování v jednom jednolůžkovém a 18-ti dvoulůžkových pokojích bez sociálního zařízení (z dispozičních důvodů a s ohledem na rizika vyplývající pro cílovou skupinu). Celková kapacita zařízení je 37 míst.

Každý pokoj je standardně vybaven elektricky ovládaným polohovacím lůžkem s antidekubitní matrací (v případě potřeby jsou dovybaveny vzduchovou antidekubitní matrací s kompresorem) včetně lůžkovin, nočním stolkem s uzamykatelnou zásuvkou, uzamykatelnou šatní skříní s nadstavbou, stolem, židlemi, mobilním signalizačním zařízením pro nouzové přivolání personálu, nočním světlem do zásuvky (pokud si ho uživatel přeje) a stolní lampičkou.

Sociální zařízení je společné. Na centrální chodbě domova se nachází 5 toalet a jedno WC označené symbolem vozíčkáře (s vhodnou úpravou interiéru), součástí toalet jsou také umyvadla. Hygiena je zajišťována v centrální koupelně, kde si uživatelé zajišťují hygienu buď sami, nebo za pomoci či dohledu personálu.

Uživatel si může po schválení ředitelkou domova dle vlastního přání a požadavků pokoj doplnit svým nábytkem a vybavením (vzhledem k dispozičním možnostem a k zajištění dostatečného prostoru v přístupu personálu k uživateli), např. křeslem, poličkami, obrazy, fotkami, lampičkami, vázami, atd. nebo menšími spotřebiči (rádio, televize).

Mimo ubytování má uživatel možnost využívat společných prostor domova, jako je společenská místnost spojená s jídelnou, reminiscenční koutek (v rámci společenské místnosti), centrální chodba, zastřešené posezení na terase nebo přilehlá zahrada.

Frýdlant nad Ostravicí

Celková kapacita zařízení je 88 míst. Disponujeme 42 dvoulůžkovými pokoji a 4 jednolůžkovými pokoji. Součástí všech pokojů je prostorná koupelna s WC, bezbariérový sprchový kout a umyvadlo se skříňkou.

Dále jsou pokoje standardně vybaveny elektricky ovládaným polohovacím lůžkem s antidekubitní matrací (v případě potřeby jsou dovybaveny vzduchovou antidekubitní matrací s kompresorem) včetně lůžkovin, nočním stolkem s uzamykatelnou zásuvkou, uzamykatelnou šatní skříní s nadstavbou, stolem, geriatrickými židlemi, policí, mobilním signalizačním zařízením pro nouzové přivolání personálu, nočním světlem do zásuvky (pokud si ho klient přeje), stolní lampičkou a LED TV.

Na společných chodbách se nachází 2x toaleta pro imobilní osoby (součástí toalet jsou vždy umyvadla) a velká společná koupelna se zvedací vanou. Hygiena je zajišťována ve společné koupelně za pomoci či dohledu personálu.

Uživatel si může po schválení ředitelkou domova dle vlastního přání a požadavků pokoj doplnit svým nábytkem a vybavením (vzhledem k dispozičním možnostem a k zajištění dostatečného prostoru v přístupu personálu k uživateli), např. křeslem, poličkami, obrazy, fotkami, lampičkami, vázami, atd. nebo menšími spotřebiči ( např.: kapslový kávovar ) .

Mimo ubytování má uživatel možnost využívat společných prostor domova, jako jsou odpočinkové zóny uprostřed chodby a u výtahu, jídelna, klubovny k volnočasovým aktivitám, venkovní zastřešené terasy a přilehlá zahrada.